Koza Altın İşletmeleri Mastra Altın İşletmesi tarafından, Torul ilçesinin Kirazlık Cumhuriyet İlköğretim Okulu´nun yenilenen yemekhanesi törenle açıldı.

 Okulda düzenlenen törene Torul Kaymakamı Şafak Gürçam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Topal,  Koza Altın İşletmeleri Mastra Altın İşletmesi Müdürü Hasan Giray, Müdür Yardımcısı Fazlı Atak, Halkla İlişkiler Şefi Bahri Coşkun,KOZA ALTIN AŞ çevre Mühendisi  Mustafa MUTAF,Halkla İlişkiler Sorumlusu Nuri DOĞRU,okul müdürü , vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Gürçam, açılışta yaptığı toplantıda, okul ile spor salonu arasındaki bağlantıda sıkıntı olduğunu belirterek, "Sayın Valimizin gönderdiği ödenekle her iki alan içerisinde bulunan  alana yemekhane salonu yaptık" dedi.

       Yemekhanenin kullanılmasında tefrişatta da ayrı bir sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Gürçam, şunları söyledi: "Yemekhanede okuldan çıkma masa ve sıralarla idare ediyorduk. İlgili birimlerimizin, Koza Altın İşletmeleri ile yapılan istişare sonucunda yemekhanemize yemek masaları, sandalyeler, yemek dağıtım bankosu, dolaplar ve leke tutmaz masa örtüleri alınarak yemekhanemiz yenilendi. Okulumuzda hemen hemen tamamının taşımalı olduğu okulumuzda yaklaşık 150 öğrencimize daha hijyenik bir ortamda yemek verme imkanına kavuşmuş olduk. Ben Koza Altın İşletmelerine sağladıkları destekten dolayı teşekkür ediyorum."

        Koza Altın İşletmeleri Mastra Altın İşletme Müdürü Giray ise şirket olarak sosyal sorumluluk projeleri zaman zaman kamu kurum ve kuruluşlarına destek sağladıklarını belirterek, "Okulumuzda yaptığımız destek de bu proje kapsamında yapılmıştır. Elimizden geldiğince tüm sosyal sorumluluk projelerimizi hayata geçirmeye çalışıyoruz. Okulumuzda yenilenen yemekhane de bunlardan bir tanesiydi. Gümüşhane´de maden işimiz devam ettikçe sosyal sorumluluk projelerimiz de devam edecektir" şeklinde konuştu.

      Yapılan konuşmalardan sonra Kaymakam Gürçam, Giray ve Atak´a plaket vererek teşekkür etti.

      Yapılan konuşmalardan sonra yenilenen yemekhanede öğrencilerle birlikte yemek yenildi.

       Kirazlık Cumhuriyet İlköğretim Okul Yönetimi ve Okul Aile Birliği olarak,okulumuza yapmış oldukları katkılarından ötürü,başta KOZA ALTIN AŞ  Müdürü Sn.Hasan GİRAY´a,Müdür Yardımcısı Sn.Fazlı ATAK´a,Halkla İlişkiler Şefi Sn.Bahri ÇOŞKUN´a,Halkla İlişkiler Sorumlusu Sn.Nuri DOĞRU´ya ve Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen KOZA ALTIN AŞ Çevre Mühendisi Sn.Mustafa MUTAF´a sonsuz teşekkür eder ve şükranlarımızı sunarız.


yemekhane açılışıyemekhane açılışıyemekhane açılışıyemekhane açılışıyemekhane açılışıyemekhane açılışıyemekhane açılışıyemekhane açılışıYazdır: